Kulturystyka to sport także dla pań
Jeśli jesteś dziewczyną i z zazdrością patrzysz na swoich przyjaciół, którzy intensywnie ćwiczą, po prostu dołącz do nich! Kulturystyka jest sportem, które mogą wykonywać także dziewczyny. Chociaż w Polsce jeszcze nieczęsto spotyka się dziewczyny, na świecie znane są sylwetki wspaniałych zawodniczek o świetnie wyrzeźbionych ciałach.

Panią może być trochę gorzej rozpocząć przygodę z kulturystyką. Nasza biologia i wynikające z niej funkcje determinują bowiem odkładanie się tłuszczu w organizmie, a szczególnie w niektórych partiach ciała, jakimi są nogi, uda czy brzuch. Większe umiłowanie cukierków także może być powodem, dla którego wiele dziewczyn nie pozwala sobie na rozpoczęcie intensywnych ćwiczeń fizycznych. Jednak, jak to mówi znane polskie przysłowie ?Dla chcącego nic trudnego?. Zatem - do dzieła! Na początku powinniśmy znaleźć w sobie dobrą motywację. Zbliżają się urlopy lub ślub przyjaciółki, a Ty pragniesz atrakcyjnie wyglądać? W takim razie ułóż sobie zestaw ćwiczeń, które wytrwale i systematycznie będziesz ćwiczyć. Ważny powód da Ci determinację i pozwoli wytrwać w postanowieniu.

Co warto jeść, żeby w odpowiedni sposób wspomóc nasz wysiłek fizyczny? Na śniadanie proponujemy chleb tostowy z serem żółtym, a do tego kawę bez cukru. Na drugie śniadanie warto zjeść banana, na przykład pomarańczę. Pomiędzy śniadaniem a obiadem warto przekąsić coś odżywczego. Najlepszy jest do tego jogurt. Na obiad można przygotować zupę. Na drugie danie proponujemy pierś z indyka z ryżem i warzywami. Kolacja może składać się z jogurtu. Wszystko trzeba popijać gorzką sokiem owocowym. Powinno się unikać podjadania między posiłkami, ale też wyeliminować przysmaki typu chipsy, kolorowe i słodzone napoje, fast foody.

Po każdym posiłku powinno się ćwiczyć przez około godzinę. Sumienność odbywanych ćwiczeń jest tu bardzo istotna. Jeśli chcesz wspomóc swój organizm w kształtowaniu wyćwiczonej sylwetki, powinnaś sięgnąć po artykuły marki Trec. Znajdziesz je bez kłopotu na stronach internetowych, wystukując w przeglądarkę hasło: sklep trec.
Kulturystyka to sport także dla pań
Menu