Jakie błędy w diecie najczęściej popełniają kulturyści?
Szukasz skutecznej diety, która pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy i będzie zarazem wspaniałą podstawą do rozpoczęcia ćwiczeń? W takim razie musisz szybko zapoznać się z treścią naszego czasopisma. Zapraszamy. Dziś będziemy mówić o tym, w jaki sposób ułożyć sobie dietę. Wielu sportowców zmaga się z tym dylematem, jednak dzięki wiedzy praktycznej starszych kolegów i unikaniu ich błędów będziemy mogli ułożyć idealną dietę.

Jednym z najistotniejszych błędów osób zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami jest niecierpliwość. Znaczna część osób chce przejść z niezdrowego trybu życia do ustabilizowanej diety z dnia na dzień, domagając się natychmiastowych efektów. Przestawienie na inny rodzaj diety wymaga poświęcenia, przeciętnie około trzech tygodni. Dostrzegalny efekt zmian nawyków żywieniowych możemy zaobserwować po 21 dniach.

Kolejnym błędem, jaki popełniają zwykle początkujący sportowcy jest niesystematyczne jedzenie. Nieregularne obiady, podjadanie wieczorami czy zbyt obfity obiad to najlepsze tego przykłady. Takie podejście sprawia, że w naszym ciele magazynuje się tkanka tłuszczowa, czego przecież nie chcemy. Kolejną sprawą jest zbyt intensywne obserwowanie wagi czy korzystanie z centymetra. Na rezultaty swojej pracy musimy przecież czekać. Lepiej zrobić sobie zdjęcie i po krótkim czasie wykonać drugie, a potem porównać.

Kolejnym potknięciem jest przejadanie się. Zamiast kilku małych posiłków, spożywamy trzy duże, przez co niepotrzebnie przyjmujemy zbyt dużą ilość kalorii. Podobnie jest ze zbyt częstym jedzeniem węglowodanów. Powszechnie spotykanym błędem jest też źle ułożona dieta. Należy w tej sprawie podglądać od innych lub polegać na wsparciu specjalisty, który pomoże nam zestawić ze sobą dania.

Nie należy także opierać swojej diety tylko na konserwach, warto gotować samodzielnie w domu, dobierając produkty tak, aby dobrze wpisywały się w naszą dietę. Należy pamiętać, że podczas uprawiania kulturystyki warto sięgać po suplementy dla sportowców, takie jak trec. Jeśli chcesz nabyć produkty tego producenta, zajrzyj tu: trec sklep.
Jakie błędy w diecie najczęściej popełniają kulturyści?
Menu